Nejmladší posily seriálu Cest domů Marie Doležalová (26) a Vincent Navrátil (17) letos na nákupy vánočních dárků nemají moc času. Rozhodli se proto vyrazit společně!

"Nesnáším lítat po obchodech na poslední chvíli, protože bych pak výběr dárků odflákla, ale zase nenakupuju moc brzo, každý rok čekám, až na mě přijde vánoční atmosféra," svěřila se Doležalová, která září v roli Aleny.

"Letos to bylo zrovna, když jsme s Cestami domů rozsvěceli strom pro děti z azylových domů," dodala. "Jako malá jsem dávala různé koláže s obličeji mamky a taťky, básničky a tak. Dodneška vím, že ručně vyrobený nebo alespoň krásně zabalený dárek dá najevo, že nám na obdarovaném záleží," míní Marie.

Vincent, ačkoliv žije v početné rodině, má přesto nakupování trochu zjednodušené. "S bratry jsme se domluvili, že si dárky dávat nebudeme, protože ani jeden nakupování nesnášíme. Takže pořídíme dárky – samozřejmě hračky – hlavně dětem," překvapil syn Veroniky Žilkové.

"Zbytek musím vyřešit nějak šalamounsky. Například loni jsem dal ségře Agátě prázdnou plechovku se slovy, že je plná mé lásky. Agáta vždycky peče na Vánoce cukroví. Já z něj pokaždé cítím trochu voňavky a make-upu. Je moc dobrý, jen musí napřed trochu vyvětrat," vtipkoval Vincent.

Foto: Archiv FTV Prima