I když si  Vladimír Čech (+61) pohřeb ani žádný pietní akt nepřál, kolegové a přátelé z jeho domovské scény přesto cítili potřebu jeho památku uctít. Pražské divadlo ABC se proto zahalilo do černé, na oblíbeného herce, dabéra a moderátora se ale vzpomínalo s humorem, který tolik miloval.

Z úst řečníků zazněla například příhoda, kdy Čech na zájezdovém představení v Bratislavě ve spěchu nasedl do úplně jiného vlaku. Místo do Prahy tak dojel do Vídně, svého neplánovaného „výletu‟ ale rozhodně nelitoval. Poslední sbohem přišli charizmatickému herci dát například Jan Rosák s manželkou, Dana Batulková nebo kolegyně z dabingu Daniela Bartáková.

Čechův náhlý odchod hodně „vzal‟ i jeho parťáka z divadla Jaromíra Noska. Hvězda seriálu Vyprávěj se v průběhu pietního aktu nejednou neubránila slzám. Tichou vzpomínku svému dlouholetému kamarádovi věnovala i Valérie Zawadská. „Vláďo, děkuji za to, že jsi!‟ nechala se slyšet jedna z našich nejlepších dabérek.

S moderátorem, který minulý týden podlehl zákeřné nemoci, se přišla rozloučit i celá jeho rodina včetně maminky, bývalé televizní hlasatelky Hedy Čechové (84).

Foto: Showpix.cz