Předávání cen Americké filmové akademie bývá každý rok tou největší přehlídkou filmových hvězd, luxusních rób a drahých šperků, které se na této planetě vyskytují.  Právě show z 300 metrů dlouhého červeného koberce začíná v posledních letech bavit publikum čím dál tím víc.

Sandra Bullock, Amy Adams, Cate Blanchett, Judi Dench nebo Meryl Streep? Pětice hereček nominovaných na Oscara za výkon v hlavní ženské roli do poslední chvíle netuší, která z nich si cenu Americké akademie odnese. A často také do poslední chvíle nevědí, co si obléknou a jaké šperky ten večer zvolí. Výběr je veliký a každý módní návrhář touží, aby je mohl na tak významnou událost obléknout – módní domy tak rády zaplatí až půl milionu dolarů za to, že si slavné herečky obléknou právě jejich róbu.

A jakou módu můžeme na tento rok Oscarech očekávat? Loni patřily k nejkrásnějším modelům šaty v jemných pastelových barvách, ale objevily se i róby zlaté, dlouhé šaty s kovovým a stříbřitým leskem, kreace tajuplně černé a také spousty variant v královsky červené. Uvidíme čím nás hvězdy filmového nebe překvapí tento rok!

Letos show poprvé uvidíme i u nás: pořad Live from the Red Carpet (Živě z červeného koberce) vysílá televizní kanál E! v neděli 2. března od 22.30 hodin.

Foto: Archiv