Málokterý světově proslulý muzikál se u nás těší takové oblibě jako Bídníci (Les Miserablés). Není proto divu, že českou premiéru nejnovější filmové adaptace režiséra Toma Coopera si v pražském kině Lucerna nenechala ujít celá řada hvězd i hvězdiček. A chválou rozhodně nešetřili!

„Bavil mě hlavně Hugh Jackmann v roli Jeana Valjeana, ale ve výsledku byli všichni skvělí,“ rozplýval se zpěvák Pavel Vítek. Ten měl, podobně jako řada jeho kolegů, účast téměř „povinnou“. Hraje totiž v českém muzikálovém nastudování, v němž ztvárnil studenta Maria.

Pěveckému umění hollywoodských hvězd, mezi nimiž nechybějí ani Anne Hathaway, Russel Crowe nebo Helena Bonham Carter a Sasha Baron Cohen, se poklonila i Helena Vondráčková. „Musím říct, že mě film opravdu nadchnul,“ nechala se slyšet. „Tohle dílo je hodně o hudbě a pěvecky je velmi náročné. Mají s tím co dělat nadaní zpěváci, natož herci. Klobouk dolů,“ dodala znale.

Patří tento film právem mezi favority blížícího se předávání Oscarů? Nejlepší bude, když počin režiséra Toma Coopera, který se adaptace slavného románu Viktora Huga zhostil, posoudíte sami.

Foto: showpix.cz