Helena Dařbujánová se svým nekonformním nábytkem a interiérovými doplňky z originálních materiálů slaví mezinárodní úspěchy ve světě designu, zároveň však pracuje jako architektka. Nejnověji svůj um, invenci a energii vložila do projektu a stavby komfortního  wellness hotelu Rajská zahrada v Novém Městě nad Metují.

Součástí interiérů jsou designové kousky od ikon jako je Phillip Starck, Patricie Urquoila,Tom Dixon, Designers Guild, LA PALMA, TON, Preciosa, Ateh, Bomma, Brokis… A nechybí ani originální nábytek značky Helena Dařbujánová. Všechny pokoje jsou vybaveny jejími nepřehlédnutelnými gaučíky Momo, v apartmánech jsou postele Mácha, Pro jelena a Jurkovič.

Helena Dařbujánová prozradila cíl, který při projektování hotelu Rajská zahrada sledovala – navrhnout hotel, s nadsázkou řečeno, na pomezí zoufalství a krásy. „Chci tím vyjádřit, že mi šlo v prvé řadě o emoce, o radost ze života, poezii, úsměv… o výzkum, kde je ta křehká, mnohdy rozmazaná, mnohdy neviditelná, neměřitelná, pro každého jiná hranice mezi uměním a kýčem,“ podotýká Helena Dařbujánová a přidává konkrétní příklady z hotelu – betonová přístavba restaurace v kontrastu s omítanými původními budovami, kontrast betonových stěn a vyřezávaného obložení barového pultu, betonu a zlatého rámu zrcadla, stěny z pohledového betonu v restauraci a na nich červená grafika inspirovaná motivem okénka z „Jurkovičovy“ verandy, používání válečků pro malbu stěn nebo paroží nad postelí z alukompaktní desky…

„Návrat poezie do života skrze design,“ tak definuje své profesní motto Helena Dařbujánová.

Foto: Archiv