Chodba není jen bezvýznamný vstup do domu či bytu… Dnešní chodby mají ambice stát se multifunkčním místem, které poslouží nejen k odkládání kabátů i obuvi. Podívejte se na zajímavé designové tipy na zařízení předsíně a inspirujte se…

Přemýšlíte o vhodném nábytku do chodby? Nebojte se zvolit ověřenou klasiku – ovšem v nových designových površích. Ideálním řešením pro vstupní místnosti je z pohledu ukládání oblečení zajisté věšáková stěna. Ta nabízí komfortní a rychlý způsob zavěšení kabátu, kabelky. Pokud máte v předsíni dostatek místa a můžete ke stěně ještě zvolit komodu nebo skříň na obuv, nebude vám nic chybět.

Sklem proti tmě Chodba bez oken? Pak do ní volte dveře vždy ve skleněném provedení, které do ní propustí denní i umělé světlo z ostatních sousedících místností. Kromě praktické stránky věci navíc velmi brzy zjistíte, že výběr skla může být také obrovskou zábavou. Kromě standardních skel čirých, mléčných nebo tónovaných můžete zvolit variantu Grafoskla – skla s vnitřním motivem, popřípadě pískované sklo. Pokud se bojíte o zachování intimity, nemusíte – právě skla s motivy, popřípadě mléčná skla, dokáží soukromí bez problému zachovat.

Předsíň jako šatna Pokud není interiér tak prostorný, abyste celou jednu místnost věnovali ukládání oblečení, obuvi a dalším nezbytnostem, udělejte si šatnu ze vstupní chodby. Protože jde o prestižní místnost, která dává návštěvě leccos tušit o majiteli a jeho vkusu, bude na designu nábytkové stěny velmi záležet. 

Tip pro malý prostor Malá či úzká chodba, do které ústí dveře z dalších místností, může být v zařizování trochu oříšek. V tomto případě určitě zapomeňte na klasické otočné dveřní křídlo. Skvěle vám poslouží stavební pouzdra, která ve zdi uschovají jednokřídlé i dvoukřídlé dveře. Obrovskou výhodou je, že do pouzder můžete zasouvat jakýkoliv tip dveří – dřevěné i celoskleněné.

Foto: Archiv