Czech and Slovak Hairdressing Awards vynese každoročně na výsluní slávy vedle vítězů v dílčích kategoriích i absolutního vítěze s titulem Kadeřník roku. Misha Čadková se svým salonem Misha Hair získala nominace hned ve třech kategoriích: dámský a pánský komerční účes a avantgarda.  

Při této příležitosti jsme autorku nápaditých a originálních účesů vyzpovídali:

Která z nominací vás nejvíc potěšila? Za všechny tři jsem moc šťastná. Vzhledem k tomu, že nejraději tvořím dámské komerční účesy, tak mě samozřejmě nejvíc potěšila nominace v této kategorii. Pánský účes je také zábavný a avantgarda je velmi umělecká. Mám radost ze všech.

Jak dlouho jste se připravovala a co vás inspirovalo? Nejvíc času a příprav mi zabrala avantgarda, protože to jsou velké účesy a je třeba připravit konstrukce – ty se postupně vyvíjely tři měsíce. Měla jsem prvotní inspiraci, ale nakonec jsem od ní upustila, protože jsem zjistila, že na ni nemám dost času. Takže to byla střela do neznáma. U pánských účesů jsem se inspirovala mými potetovanými kamarády, kteří mi sami o sobě byli inspirací. A stejné to bylo s dámským komerčním účesem – vybírám si modelky, které mě samy inspirují. Ráda tvořím jednoduché, čisté a ženské účesy.

Podobně pracujete i se svými zákaznicemi – víte přesně, co jim bude slušet… Přesně tak. Nechávám se inspirovat jejich vlasy, na první pohled mě napadne, co by jim slušelo. A stejně pracuji i při přípravě soutěže. Mám vždy nějakou představu, ale málokdy si ji trénuji dopředu, protože se to nikdy nepovede stejně a to mě pak svazuje. Nějaké příprava samozřejmě musí být, ale samotný kreativní proces nechávám uzrát.

Prozraďte mi nějakou zajímavou historku ze zákulisí přípravy kolekce. Nejvtipnější to asi bylo s pánskou kolekcí. Když přišli modelové na zkoušku, byli oholení do hladka a ostříhaní. Normálně jsou to pankáči – líbilo se mi, že měli neupravené vlasy a strniště a oni přišli vymydlení. Naštěstí to bylo teprve na začátku.

Foto: Archiv Misha Hair