Vypadá jako topmodelka, ale na molo vychází pouze jako módní návrhářka. Čerstvé maminky Ivany Mentlové jsme se ptali, jak o sebe pečuje, na jaký produkt nedá dopustit a jaký je její nejoblíbenější parfém. Inspirujte se…

Nedávno se vám narodilo miminko, tak se asi jako většina maminek moc nevyspíte. Máte nějaký trik, jak i po probdělé noci vypadat dobře? Nepřipouštět si to. Neuměla jsem si představit, že se vyspím třeba jen tři hodiny denně, a přesto budu fungovat, ale teď zvládám s miminkem i pracovat. Děti neuvěřitelně nabíjí.

A jak pečujete o svou pleť?  Bohužel nijak zvlášť, není čas. Na kosmetickém ošetření jsem byla asi dvakrát v životě, ale potrpím si na kvalitní krémy. Používám kosmetiku La Prairie nebo Kanebo a na noc se nikdy nezapomenu odlíčit. Nejvíc ale funguje dlouhý spánek a láska.

Na fotkách mě vždycky zaujmou vaše vlasy. Jak si je upravujete? O vlasy se mi starají v kadeřnictví Portrait a Heroes. Častým barvením jsou velmi namáhané, proto po každém mytí používám masku Masque Force Architecte nebo Chroma Riche od značky Kérastase, které nechám aspoň pět minut působit. Vlasy si pak jen vysuším a na půl hodiny natočím na velké natáčky, které dodají kadeřím objem.

Na který kosmetický produkt nedáte dopustit? Na hypoalergenní emulzi Excipial U Lipolotio, kterou pořídíte v každé lékárně. Mé citlivé pokožce maximálně vyhovuje, mazala jsem se s ní i v těhotenství a teď ji používám i v péči o dcerku Isabelu. Připadá mi zázračná!

Máte nějaký oblíbený parfém? Používám vůni Chance od značky Chanel. Je to lehká, optimistická a svěží vůně obsahující například citron, bílé pižmo, hyacint, červený pepř, čerstvý vetiver, jasmín… Cítím se s ní dobře.

Jaký druh pohybu vám dělá dobře?  Momentálně si dopřávám jen procházky s dcerou, ale plánuju opět začít cvičit. Dříve jsem pravidelně posilovala, protože to nejrychleji formuje postavu. Také mám v plánu začít konečně s jógou, slibuju si to spoustu let.

Na čem si v jídle pochutnáte? Moje maminka skvěle vařila a dodnes si nejvíc pochutnám na českých jídlech. Mám ráda kuře na paprice, pečenou kachnu s knedlíkem, svíčkovou… Díky genetice jsem se naštěstí nikdy nemusela v jídle omezovat.

Kam ráda cestujete? V posledních letech jsem velmi často na cestách hlavně pracovně, o to víc si užiju dovolenou, kdy můžu úplně vypnout a odpočívat. Mám ráda moře, ostrovy… Rozhodně žádné velké resorty plné turistů.

Foto: Archiv