Dovedete si představit, že máte svoji vlastní koupelnu už jako malé dítě? Děti moderátorky zpráv na Barrandově Jany Adamcové a jejího manžela, režiséra Jiřího Adamce, si to představovat nemusejí. Mají ji a dokonce každý svoji vlastní. A k nim dva krásné pokoje zařízené přesně tak, jak o tom sní nejeden kluk a holčička.  

Veselou rodinku potkáváme na schodech jejich domu, zrovna vyprovázejí přátele z Mexika, s nimiž se navzájem navštěvují. Maminka Jana Adamcová se směje, že prázdniny nejsou žádný odpočinek, ale pořádný frmol a žene děti, které jsou ještě v pyžamech, do svých pokojů, kde se mají převléknout a připravit na focení.

DSC_8433

Růžové království Usedám v holčičím pokojíčku pětileté Jasmínky. „Mám tady televizi a koukám nejradši na Šmouly, ty mám na "dývýdýčku". Obrázky na zeď lepila máma a táta. A kdo zařizoval pokojíček? Táta. Vlastně nevím.“ Maminka Jana se jen směje a dodává: „Jirka to měl vymyšlené dispozičně a zařizovali jsme už společně. Věděla jsem, co se dětem asi tak bude líbit a podle toho jsem  vybírala. Koberce byly třeba jasné, pro Daníka modrý s auty a pro Jasmínku růžový, to je její nejoblíbenější barva." Jasmínka jen přitaká a pak už se běží převléknout a ze skříně plné oblečků si na focení vybírá bílé šatičky a na nohy důležitě obouvá stříbrné střevíčky na podpatku. Táta Jirka to komentuje shovívavě slovy: „Ve dvaceti bude chodit v teniskách.“ Ale proč jí to vymlouvat? Je to prostě malá velká slečna.

DSC_8439_1

Klučičí ráj Na řadě je pokoj sedmiletého brášky Daniela. Je hned vedle toho Jasmínina, stejně velký, jen v modrém provedení. A na stěnách nevisí Maková panenka, ale Krteček. „To jsem byl ještě malej,“ vysvětluje výřečnější Daník. Teď pokoj zdobí obrázky aut z jedné moderní pohádky. Chvíli přemýšlí o tom, jaká je jeho nejoblíbenější hračka. Na pomoc spěchá táta Jiří Adamec. „S čím cestuješ po celém světě?“, napovídá svému synkovi. „S plyšákama!“ vykřikne Daník. A ukazuje konkrétně na plyšové myšky, bez kterých se prý nikam nehne. „A ještě mám rád dinosaura,“ bere do ruky figurku pravěkého zvířete. Všechny klasické hračky jsou pro něj jinak úplně out, miluje ty moderní, technické a ze všeho nejvíc maminčin iPad. Kromě již zmíněného X boxu má v pokoji vlastní satelit i dvd přehrávač, na kterých má všechny možné hry.

DSC_8454

Vstup zakázán K oběma pokojíčkům náleží i koupelny. Stejně jako do té holčičí nemohou kluci, ani do té klučičí nesmějí holky. Daník je ale v tomhle ohledu malinko benevolentnější než Jasmínka. Do mojí koupelny holky můžou, ale v noci tam mají zaracha. Ale když o tom nevím, tak tam taky můžou,“ vysvětluje.

 

Foto: Lenka Hatašová