Výdobytky technologie dermatologů se pomalu zabydlují v našich koupelnách. A není divu, protože čištění pleti elektrickým kartáčkem je až desetkrát účinnější, než klasické manuální. Máme pro vás přehled dostupných přístrojů ve všech cenových kategoriích!

Zjištění, že 9 z 10 evropských dermatologů se shoduje v tom, že očista pleti s jemným peelingovým efektem pomáhá udržovat zdravý vzhled pokožky a ubírá jí i na projevech stárnutí, nás nepřekvapil. Naopak v čem jsou odborníci zajedno je, že nevěnujeme-li čištění pokožky dostatek pozornosti, nastartuje se proces předčasného stárnutí mnohem dřív.

Vlastní mechanická očista prováděná ručně není ovšem vždy zcela dokonalá!

Clarisonic Aria

Po obrovském úspěchu přístrojů Clarisonic Mia2 a Plus představuje značka Clarisonic novinku, přístroj Clarisonic ARIA, nejmodernější sonickou technologii pro bezchybnou pleť. Tento přístroj v sobě spojuje patentovanou technologii. Díky možnosti nabíjení přes USB se stává ideálním pomocníkem pro účinné čištění nejen doma ale i na cestách. Přístroj je vybaven až 3 rychlostmi pro obličej. Jediným stisknutím tlačítka je tak možné regulovat rychlost od jemného čištění (vhodné pro velmi citlivou pleť), přes univerzální rychlost (vhodná pro každodenní používání), až po vysoce účinné čištění. Každý si tak může svoji každodenní rutinu přizpůsobit dle typu pleti a aktuální potřeby. Přístroj je celkově vodotěsný a proto je vhodný na používáni ve sprše nebo ve vaně. (5 325 Kč; exkluzivně v Sephora)

clasrisonic trio

Mary Kay Skinvigorate

Jemný, dvourychlostní a výkonný čisticí kartáček na pleť  s unikátním designem důkladně čistí pleť a jemně ji masíruje, okamžitě zlepšuje vzhled pleti a pomáhá napravovat vzniklé poškození pleti. Odstraňuje zbytky nečistot a make-upu již za několik sekund. Okamžitě zlepšuje vzhled pleti.  Nylonová vlákna Mary Kay Skinvigorate kartáčku mají hladké konce se zakulacenými hranami, takže jsou úžasně hebké. Jemně odstraňují odumřelé buňky a pomáhají zlepšit strukturu pleti. Unikátní prohnutý tvar kopíruje kontury obličeje, takže je možné pleť důkladně vyčistit na všech místech. Jeho použití je jednoduché a můžete si ho vzít s sebou kamkoliv. Je také vodotěsný. Při každodenním použití poskytnou dva nástavce (součástí balení) pleti šestiměsíční rozmazlování. (1399 Kč)

mary-kay-simple-beauty-set-z1

Philips VisaPure

Tento vibrující a rotující kartáček je 10x efektivnější než ruční čištění a velmi efektivně tak odstraňuje make-up a nečistoty jak na obličeji, tak v dekoltu. Využívá jedinečnou technologii Dual Motion, díky níž nejen rotuje, ale také vibruje. Zatímco vertikální pulzující pohyb postupně odbourává nečistoty pleti včetně odumřelých kožních buněk a zbytků make-upu, rotační pohyb nečistoty odstraní a pokožku důkladně vyčistí. Díky tomuto koordinovanému pohybu štětin je tak čištění obličeje nebo dekoltu nejen důkladné, ale vytváří také komfortní masážní efekt, který zlepšuje mikrocirkulaci pod povrchem kůže pro její přirozený vzhled a zároveň je velmi příjemný. (4 299 Kč; exkluzivně v Douglas)

320303224162FA69C378308ADD6EC9E0

Olay Olay 3 Point Super CleansingSystem

Dopřejte si opravdu intenzivní hloubkovou a přitom šetrnou očistu a regeneraci pokožky a zároveň i její přípravu na následnou péči. Přístroj poskytuje pleti také jemný peelingový efekt pro odstraňování prvních známek předčasného stárnutí. Oproti klasickému ručnímu čištění je až 4x účinnější. Dvourychlostní bateriový přístroj vytvořený ve spolupráci se špičkovými dermatology je novou cestou k efektivnímu čištění pleti. Díky jemné kartáčové hlavici, která se otáčí 350x za minutu, dochází k důkladné a přitom šetrné očistě všech partií tváře. (999 Kč; exkluzivně ve FAnn)

KH_shot5 2_retV3

Foto: 123rf.com a archiv