Herečka Bára Seidlová (32) září štěstím! Překvapivě v tom není nová role ve filmu nebo seriálu, ale kniha, na které se spolu se svými kolegyněmi Danielou a Nikolou Zbytovskou z divadla MaléHry podílela.

"Nejpodstatnější bylo knihu Jak na příšery napsat, to Daniela zvládla za dvě noci, kdy stvořila šest pohádek," nechala se slyšet na křtu v Divadle Na zábradlí.

"Říkala jsem si, čím bych mohla udělat radost sobě i lidem okolo a najednou kolem mě letěly knihy. V tom mě napadlo, že bychom ty pohádky mohly vydat," překvapila sympatická herečka.

Dámy daly hlavy dohromady a nějaký čas přemýšlely, jakým směrem se ubírat dál. Nakonec se rozhodly, že svou knižní prvotinu vydají samy za sebe. "Tím pádem se nám to protáhlo na rok, protože já, coby hlavní koordinátorka, jsem neměla žádné zkušenosti," přiznala sebekriticky.

Ani jí nevadilo, že přípravy zabraly tolik času. "Volno a to, co dělám, jsou pro mě spojité nádoby. Vytvořit knížku pro nás byla radost, to nebyla žádná vážná věc. Jinak bychom to dělat nemohly a nebavilo by nás to. Je to naše vášeň," říká herečka, která se blýskla například v pohádce Lotrando a Zubejda nebo dramatu Bolero.

Autorky ke spolupráci přizvaly také skupinu Čankišou, která se podílela na vzniku audionahrávky a CD ke zmíněné knize.

Foto: Herminapress.cz