Možná byste si mysleli, že slavné páry za vlastní svatbu utratí miliony, ale opak je pravdou, celebrity si za ni nechají ještě zaplatit. Mezi takové hvězdy patří třeba Angelina Jolie s Bradem Pittem, Victoria Adams s Davidem Beckhamem nebo Alena Šeredová s Gigi Buffonem.

Victoria Adams a David Beckham

 

Bývalá hvězdička skupiny Spice Girls Victoria Adams a sexy fotbalista David Beckham si řekli své ano před téměř 16 lety, dne 4. července 1999 v romantickém prostředí hradu Luttrellstown blízko Dublinu. Victoria si oblékla ručně vyšívané svatební šaty v barvě slonové kosti s 6 metrovou vlečkou z dílny slavné návrhářky Very Wangové.

Ušití šatů společně se zkouškami vyšlo na neuvěřitelných 80 tisíc liber! Vlasy ji zdobila korunka z dílny Simona Barretta posázena sedmi diamanty za 425 tisíc korun! Událost roku si nenechalo ujít 263 svatebčanů, kteří museli být oděni na přání novomanželů do bílé nebo černé barvy.

Půl milionu liber, taková je cena za pohádkovou svatbu manželů Beckhamových. Victoria a David však měli vše již dávno spočítané, proto prodali exkluzivní práva na fotografování svatby za neuvěřitelný 1 milion liber společenskému časopisu OK!.

Alena Šeredová a Gianluigi Buffon

Okouzlující modelka, moderátorka a herečka patří k nejkrásnějším ženám. Své o tom ví i italská fotbalová hvězda Gigi Buffon, který s Alenou zplodil dva syny Louise Thomase a Davida Lee. Po 6 letém pohádkovém vztahu se slavný pár rozhodl uspořádat poněkud skromnou veselku ve srovnání s Buffonovým platem, který se pohybuje okolo 4,5 milionů eur ročně!

Svatba se konala 16. června 2011 ve vyšehradské Bazilice svatého Petra a Pavla. Na svatbě bylo přibližně 60 hostů a z toho většina Italů. Ani italský tisk si nenechal ujít tak velkolepou událost, jako je svatba kouzelného páru Aleny a Gigiho. Po obřadu se svatebčané přesunuli na hostinu do hotelu Kempinski.

Pravděpodobně všichni očekávali, že Alena zazáří v šatech světoznámého návrháře, ale to byla chyba. Modelka si vybrala jednoduché až usedlé šaty od tuzemské návrhářky Camilly Solomon. Bohužel, každá pohádka někdy skončí. Neuplynuly ani 3 roky od svatby a Alena se svým manželem Gigim už běžela k rozvodovému soudu.

Za rozvod hvězdného páru nejspíš může čtyřicetiletá sexbomba Ilarie D’Amico, která v současné době s Gigim ukazuje stále častěji na veřejnosti.

Angelina Jolie  a Brad Pitt

Americká filmová herečka Angelina Jolie klofla jednoho z nejpřitažlivějších mužů planety při natáčení snímku Pan a paní Smithovi v roce 2005. Herečce ani nevadilo, že Brad byl ženatý s Jennifer Aniston, která odloudění svého manžela nemohla dlouho rozdýchat.

Od té doby spolu Brad Pitt a Angelina Jolie chodili, a to až do 23. srpna 2014, kdy se vzali v kapli na jejich zámku Miraval v jižní Francii. Svatba byla v úzkém rodinném kruhu. Svatebčany tvořilo 6 dětí a  pouhých 20 hostů. Angelina měla svatební šaty, které vytvořil Luigi Massi z ateliéru Versace. Na závoj a zadní část šatů nechal vyšít kresby, které mu děti daly.

Nevěstu vedli k oltáři nejstarší synové Maddox (13) a Pax (10). Dcerky Zahara(10) a Vivienne (6) před nimi rozhazovaly okvětní lístky květin. O prstýnky se postarali  Shiloh (8) s Knoxem(6).  Angelina si nesla kytici z natrhaných květin ze zahrady. O skvělý svatební dort se postaral samotný syn Pax, který ho celý upekl.

Angelina si přála, aby  její vysněný den D byl plný pohody a smíchu, a tak se i stalo. Jediné, co může hvězdnou herečku dodnes trápit, je absence přítomnosti jejího otce Jona Voighta, který dal přednost předávání cen Emmy před svatbou své nádherné dcery. Ty by ale nebyly celebrity, aby ze své svatby neprofitovaly.

Novomanželé si řekli o 42 milionů korun za svatební fotky, které prodali časopisům People a Hello!. Za fotky svých dvojčat si řekli téměř 6 x více, tj. 238 milionů korun!

Foto: Archiv