Málokomu se podařilo dostat mezi špičku ve svém oboru tak rychle. I když se Leoš Mareš (38) nestal ekonomem, všechno si vždycky uměl dobře spočítat.

Ze studií ekonomie zběhnul a dal přednost, v té době ještě dost nejistému, moderátorskému postu na rádiu Evropa 2. S Patrikem Hezuckým vytvořil z pořadu Ranní show hit, kterému nikdo v éteru nemohl konkurovat.

Mareš se postupem času stával hvězdou, která nesměla chybět na žádné z diskoték. Rychle přerostl hranice domovského rádia a poptávka po něm začala raketově vzrůstat. Dobré známky z počtů se už tehdy hodily.

Nemálo firem i majitelů nejrůznějších firem či společností v té době nehleděla na peníze a Mareš pro ně byl výbornou reklamou. Mít ho na večírku nebo uvedení nového produktu či služby znamenalo bylo téměř povinností, zvláště pokud chtěl člověk zacílit na mladší ročníky.

mares

Moderátor začal skvěle vydělávat a své "přebytky" investoval tak, jak mu to srdce malého kluka velelo - do rychlých aut. Co na tom, že (ne)jednoho ze svých sporťáků proměnil v hromadu plechu.

Luxusní káry, neméně okázalé bydlení, statek na jihu Čech a všechno, co je značkové a tudíž málo dostupné. Mareš nastoupil pouť, ve které by si v mnohém rozumněl se svými zahraničními vzory a protějšky. Rozešel se s manželkou Monikou, s níž má syny Jakuba a Matěje, oficiálně ji vyměnil za modelku Gábinu Dvořákovou a později také Hanku Svobodovou.

Petra Faltýnová s přítelem Leošem Marešem

Tu později vystřídala Petra Faltýnová a s ní přišel i další Marešův vzestup. Neobešla se bez něj žádná televizní show, byť různě pendloval mezi oběma komerčními televizemi a vzduchem létaly miliony. Přišly i takové finesy jako rozhovor pro českou verzi magazínu Forbes a Mareš byl na vrcholu blaha. Začalo se s ním obchodovat jako s komoditou, uznávanou značkou.

Znovu zúročil svoje základy z ekonomie a punc hvězdného, navzdory všemu i hospodářské krizi, úspěšného moderátora si i přes pár skandálků uchoval. Na pomoc přivzal také módní branži a i přes pomoc věhlasných stylistů si pak začal svoje modely navrhovat sám.

Přešlapy, i když módní ani ty společenské přehlíží a neznává, sice jeho život lemují i dál, on sám je ale všechny zatím ustál.

Neexistuje totiž zatím nikdo, kdo by jej z pověstného piedestalu slávy sesadil. I Leoš, který naoko spílá všem, kdo o něm v médiích slovem zavadí, dobře ví, že až se o něm přestane mluvit, půjde jeho cena rapidně dolů. Naleštěné káry, milionové rezidence a rozdováděné krásky půjdou o dům dál a na jeho názor už se nikdo nezeptá…

A o konec klukovského snu žádný (ne)dospělý chlap, který je zvyklý na červené tepichy a blesky fotoaparátů, žádný z nich nestojí.

Leoš Mareš se inspiroval vítězkou Eurovize Conchitou Wurst.

Foto: Herminapress.cz