Na trhu s energiemi vrcholí boj o zákazníky, a tak jste prakticky denně vystaveni nepřebernému množství různých nabídek. Službu posuzujte vždy komplexně a neporovnávejte pouze základní ceny energie. To samo o sobě totiž o celkové výhodnosti nabídky může vypovídat jen málo.  

Dodavatelé energií zpravidla nabízejí různá cenová zvýhodnění a někteří z nich i služby a bonusy, s jejichž využitím tak můžete odlehčit rodinnému rozpočtu. Na co se zaměřit a jak lze konkrétně ušetřit lze prakticky demonstrovat na nabídce jednoho z tradičních dodavatelů energie – společnosti Pražská plynárenská (www. ppas.cz)

Ta nabízí svým zákazníkům různé cenové produkty, díky kterým můžete ušetřit ročně tisíce korun. K dispozici je například zemní plyn levnější o 11% na tři roky, zemní plyn levnější o 6,5% na roky dva nebo cenové zvýhodnění pro seniory.

Velmi důležitou součástí je však i rozsah dalších doplňkových služeb a produktů. Proč je to tak důležité? Málokdo si totiž uvědomuje, že jejich správným využitím lze mnohdy ušetřit více, než u samotné ceny energie. Například, když se vám rozbije plynový spotřebič a vás čekají nemalé výdaje. Pražské plynárenská v těchto případech nabízí službu POMOC 24, jejímž prostřednictvím vám firma zajistí, při splnění určitých podmínek, opravu zdarma nebo se svou finanční spoluúčastí.

Uspořit také můžete pomocí různých věrnostních programů. Pražská plynárenská například vydává svým zákazníkům zdarma Zákaznickou kartu, se kterou můžete čerpat slevy a výhody u více než devadesáti partnerů. Patří mezi ně mimo jiné cestovní kanceláře, kde tak při nákupu zahraniční dovolené může čtyřčlenná rodina ušetřit několik tisíc korun. Kartu lze využít i v rámci kulturních a sportovních zařízení, lázní, hotelů a penzionů, ale i v restauracích, obchodech apod.

Foto: Archiv