Můžete mít ty nejkvalitnější a nejdražší oční stíny nebo tvářenku, ovšem pokud je budete aplikovat pomocí špatného štětce, nikdy nebudou vypadat dokonale.

Rozhodně se vyhýbejte levným syntetickým štětinám zasazeným v umělé hmotě. Jejich vlákna jsou moc tvrdá a silná, takže produkt nemůžou na kůži dobře nanést a rozetřít jej pěkně doztracena. Sáhněte raději po jemných, nejlépe přírodních, štětcích. I syntetika však může být super, jen musí mít precizní zpracování. Přírodní i umělé chlupy mají úplně jiné vlastnosti a hodí se každý na něco jiného. Zajděte na nákup nejlépe do specializovaných make-up storů. Skvělé nástroje mají například v MAC, Sephoře, Profimedu a u Bobbi Brown.

Nutné minimum Pro základní nalíčení, kdy potřebujete jen nanést make-up, nalíčit oči, rty a tváře, rozhodně nemusíte kupovat dvacet štětců. Postačí plochý štětec na roztírání tekutého make-upu, velký na pudr, menší zkosený na tvářenku (šikmý střih pomůže lépe vystínovat líčka), dva na oční stíny (plochý na nanášení sytých barev a zakulacený na stínování), tenoučký na oční linku a nakonec speciální na vykreslení rtů. Vždy si při výběru nechte poradit přímo v prodejně a ještě než nástroje nakoupíte, požádejte prodavačku o podrobnou instruktáž.

Sázka na kvalitu Jasně, profi štětce jsou výrazně dražší, než ty z drogerie. Jenže skutečně fungují, a když je budete dobře udržovat, vydrží nekonečně dlouho. Berte to jako dobrou dlouhodobou investici. Kvalitní náčiní navíc zaručí, že si z krabiček s líčidly bere jen nutné minimum materiálu. Na jemné štětinky se nabalí opravdu mini množství pudrů a ty pak využijete beze zbytku. Takže když se na to podíváte čistě ekonomicky, nakonec ještě ušetříte!

 

 

Foto: 123rf.com a archiv