Většina žen touží po nadýchaném účesu. Jenže docílit ho je velmi vysilující – foukání a tupírování zabere spoustu času, zvlášť po ránu. Nádherný objem se přitom dá vyčarovat snadno a bez větší námahy, i když vás ráno tlačí čas. Známe triky, s nimiž to zvládnete také.

Šampóny a spol.

Trápí-li vás zplihlé vlasy, velmi pečlivě vybírejte péči, která vlasy nezatíží, ale naopak nadzvedne je jako obláček. Vyhněte se hutným složením masek a šampónů s obsahem olejů! Máme velmi dobré zkušenosti například s inovovanou řadou Volumetry od L´Oréal Professionnel. Skvělá je také kolekce Body Full od Redken, jež kromě šampónu a kondicionéru zahrnuje také objemové sérum Plump Treat a zázračný Weight Lifter a také intenzivní kúru pro objem s Anti Gravity komplexem Carbo Bodyfier. Fungují úžasně. Vlasy jsou po použití nadýchané a přitom tvárné, drží tvar i objem po celý den.

Objem na počkání

Velkým hitem jsou pak sypké stylingové pudry pro vytvoření extrémního objemu, které fungují skvěle a rychle, jako byste použila tupírák. Hodí se jak na krátké, tak dlouhé vlasy. Aplikují se ke kořínkům vlasů, které následně jen rukama promnete, a je to. Objem vlasů se okamžitě projeví a navíc drží celý den, vlasy vypadají hustší. Večer je ale třeba pudr pořádně vyčesat nebo vlasy umýt. Více dní po sobě aplikaci moc nedoporučujeme. Skvělý je například Resurrection Style Dust od label.m.

Expresní řešení

Suchý šampon – podle nás jde o vynález hodný těch nejvyšších ocenění! Nejen že si poradí s mastnými a unavenými vlasy i po několika dnech bez mytí, ale nejzplihlejší dokonale pozvedne. Dá se s ním pracovat rychle a snadno díky spreji, který přípravek aplikuje přesně ke kořínkům. Postupujte pramen po prameni a uvidíte, jak se vlasy okamžitě vzdouvají. Stejně jako u pudru vydrží efekt po celý den a večer jej úplně snadno vyčešete. Nám se velmi osvědčil Schwarzkopf OsisRefresh Dust (380 Kč), který krásně voní, nezanechává bílé stopy. A vejde se i do kabelky!

Foto: Archiv