Londýnské panoráma a jeho nová nejžhavější část – mrakodrap The Shard – je hlavní inspirací nové kolekce Neon od kadeřníka celebrit Charlese Worthingtona pro sezonu 2013/14. Mezi jeho klienty patří mimo jiné i Uma Thurman či Freda Pinto!

Kolekci Neon koncipovali a vytvořili Charles Worthington, majitel salonu, a Marc Trinder, ředitel uměleckého týmu salonů Charles Worthington. Je oslavou špičkové moderní architektury a stavebního inženýrství, což Charles, jako bývalý architekt, uplatňuje v celé kolekci. Jeho zájem a pochopení pro stavby, materiály a perspektivu jsou vždy v jeho práci klíčovou inspirací, ale u kolekce Neon je architektonická estetika viditelná více než kdykoliv předtím.

The Shard look a celá kolekce je založená na čistých, ostrých liniích v kombinací s nepravidelnými hranami. Styl kolekce evokuje atributy nejvyšších a nejznámějších budov v Evropě, včetně lesklých hladkých oken a dispozici budov kolem věže The Shard. Ukazuje silné architektonické tvary a kombinuje je s něžným punkem a znovuzrozením vln.

„Původně jsem vystudoval architekturu a jsem stále fascinovaný silou, designem a strukturou slavných budov. The Shard mě inspirovala impozantní a sebevědomou elegancí a moderností. Je to má reakce na tuto úžasnou budovu, která mi pomohla stvořit Neon – skvělou kolekci, která ztělesňuje pozitivní, dynamické vibrace Londýna,“ říká kadeřník Charles Worthington.

Foto: Archiv