Herec a zpěvák Jan Kříž (28) v prosinci slaví druhé narozeniny! Držitel Thálie a představitel tygra Šér Chána v muzikálu Mauglí totiž před rokem přestál pád při jízdě na ocelovém laně.

"Stalo se při představení Robin Hood. Když mi teď na jeviště kolegové poslali přání k prvním narozeninám, na kterém byla malá karabinka, nejdřív jsem vůbec nic nepochopil," říká.

"Až po pár minutách jsem si uvědomil, že to byl přesně rok, kdy se se mnou přetrhlo lano a já si namohl záda. Když jsem si to uvědomil, přejel mi mráz po těle. Jsem rád, že všechno dopadlo tak dobře, jak to dopadlo," oddechl si.

"Letos mě zas čeká práce téměř do poslední chvíle, takže plánuji 23. prosince naběhnout do města a teprve nakoupit dárky, stromeček a kapra. Bude to narychlo, ale i tak si vánoční pohodu zkazit nenechám," dušuje se Kříž.

"Na všechno kolem Vánoc se vždycky moc těším: na porcování a smaženi kapra, zdobení stromku, koledy na gramofonu, návštěvu rodiny a na řadu rituálů, které k tomuto času patří. Jen na ten sníh to prý letos nevypadá," posteskl si.

Maugli

Foto: Archiv