Známý fotograf Jan Saudek (78) vždy rád šokoval. Jeho ctitelky a v neposlední řadě i přítelkyně mu to promíjely do doby, než se oženil se svou dlouholetou partnerkou Pavlou Hodkovou.

"Dostal jsem několik kyselých přání od mých přítelkyň, radost z toho zkrátka nebyla. Dvě dívky mě opustily hned, prý že už o mně nechtějí nikdy slyšet. Netušily nic o svatbě, dopředu jsem jim to neřekl, udělal jsem to zákeřně, jsem taková mužská povaha," prohlásil Saudek.

Jeho první kroky poté, co se v Číně tajně oženil, vedly do prostor pražské Malostranské besedy, kde je k vidění výstava jeho fotografií s výmluvným názvem Odhalení.

"Je to moje taková novomanželská vernisáž, ale obrázky jsou staré. Od té doby, co jsem se oženil, je každá noc svatební, tak jsem poněkud vyplivanej," přiznal Saudek, který zavzpomínal na svůj velký den.

"Bylo to i velmi důstojné, nikdo tam nezvracel ani nebrečel, a to na svatbách většinou tchýně brečí, i když nevím proč. Ale je to nápadně dražší než ve vlasti, řekl bych tak pětkrát. Doufám, že je to moje poslední svatba, ale řekněme si to za deset let," líčil s humorem sobě vlastním Saudek, jehož výstava bude k vidění do 31. května.

Foto: Herminapress.cz