Má ambici stát se seriálem roku! O čem je řeč?! O novém počinu První republika, v němž nás Česká televize zavede do období, které je divácky velmi vděčné.

Dvaadvacet dílů je natočeno a pravděpodobně dalších šedesát šest bude následovat. Seriál První republika, který bude mít premiéru příští pátek na televizních obrazovkách, má ambici se stát seriálem roku.

Na slavnostní předváděčce prvních dílů v malém sále Lucerny nechyběl například Jan Vlasák, který si ve zmíněném seriálu zahraje Aloise Valentu.

""Jsem šťastný, že v tomhle seriálu můžu hrát. O roli Aloise Valenty, čestného a váženého muže, který je ztělesněním ideálů Rakouska-Uherska, se nás ucházelo osm. Příliš jsem nevěřil, že nakonec volba padne na mne, ale stalo se. Vážím si toho," nechal se slyšet herec.

"Když jsem si přečetl scénář, který je mimochodem, skvěle napsaný moc jsem se na roli těšil. Velkou inspiraci jsem měl ve svém dědovi. Byl to sedlák, který se vypracoval z malých poměrů do větších, stejně jako moje postava Aloise Valenty," dodal Vlasák.

Láska, peníze, vražda. o tom všem bude První republika pojednávat. Jde o ságu mapující atmosféru od první republiky až do roku 1945. V centru dění jsou pestré osudy rozvětvené rodiny Valentovy, která zbohatla na válečných zakázkách a stěhuje se do Prahy.

Kromě Vlasáka se v seriálu představí také Markéta Plánková, Radek Holub, Zdena Studénková, Pavel Kříž a mnozí další. První díly si pak nenechali ujít ani Ivan Havel s manželkou Dagmar.

YAN_0341

Foto: Herminapress.cz