V primáckém seriálu Cesty domů hrají oba výrazné postavy, ale společné scény téměř nemají. Vynahradí  si to ovšem v představení Tartuffe Impromptu ve Stavovském divadle. V této Moliérově satirické komedii hrají Jana Janěková mladší a Radúz Mácha milence. 

„Náš Tartuffe je spíš variace slavného Moliérova textu, jde o trochu netradiční, ale myslím, že o to zábavnější pojetí, které režíroval Jan Nebeský. Hrajeme s Radúzem milenecký pár Marianu a Valéra, kteří se chtějí vzít, ale musejí bojovat s různými překážkami. Představení je z velké části zpívané, skvělou muziku pro ně složil jazzman Milan Svoboda,“ svěřila se Jana Janěková mladší.

„Toto zpracování Tartuffa je tak trochu punkové, stejně jako nápad uvádět takto moderní verzi v klasickém Stavovském divadle. Děj se neodehrává ve Francii v 17. století, ale v současnosti, čemuž odpovídají i kostýmy a scéna. Tak trochu punkové je i obsazení mě a Jany do role milenců, je mezi námi desetiletý věkový rozdíl. Nejdřív jsme se trochu báli, abychom vypadali uvěřitelně, ale zbytečně, Jana vypadá skvěle. Stále ale na toto téma vtipkujeme a děláme si z našich mileneckých rolí legraci," poodhalil zákulisí hry Tartuffe Radúz mácha.

"S Janou se mi hraje skvěle, jsme výborní kamarádi. Čím je Valér podobný Jarynovi, kterého hraju v Cestách domů? Asi věkem a tím, že oba bojujeme za holku, kterou milujeme,“ dodal Radúz.

Foto: Archiv