Zpěvačka Jana Kirschner složila titulní skladbu k novému slovenskému filmu DĚTI režiséra Jara Vojtka. K písni, která ideově ladí s příběhem filmu, vznikl i videoklip, ve kterém Jana Kirschner účinkuje. Její zpěv je protkán scénami z filmu o různých podobách vztahů dětí a rodičů.

Každá ze čtyř povídek filmu Děti – Syn, Maratón, Kanárek, Otec – se odehrává v jiném ročním období. Navzájem tak vytvářejí vrstevnatou mozaiku vztahů, v nichž se odrážejí naděje, zklamání a nezbytná rozhodnutí.

„Je to hluboký, citlivý film, který přináší něco, co se týká každého z nás. Protože každý jsme někoho dítě. Jaro Vojtek je vnímavý a výborný vypravěč, skvělý filmař a navíc rodák z Martina. Jsem velmi šťastná, že mě Mátyás Prikler oslovil a vznikla taková spolupráce,” nešetří chválou Jana Kirschner.

Film vstupil do slovenských kin 25. září, česká distribuční premiéra je naplánovaná na 16. října v rámci přehlídky Současný slovenský film. Na nové album Jany Kirschner si fanoušci musejí ještě chvíli počkat. Moruša Čierna vyjde 27. října 2014.

Zdroj: Youtube