Herečka Jana Šulcová se objevila v našem salónku a zavzpomínala na staré dobré festivalové časy. S kým se jí tu vždycky nejlépe trávily večery?

Jak jste spokojená s účesem, který vám udělali ve Franck Provost? Jsem opravdu překvapená, jak mi to sluší, přesto, že paní kadeřnice použila úplně jinou technologii, než jsem zvyklá. Sama si dávám natáčky a dnes se použil fén a kulma. Nakonec uznávám, že to je mnohem lepší metoda a ráda se jí inspiruji. Snad mi ten krásný účes vydrží až do večera, kdy se chystám na party.

Jak dlouho jezdíte na filmový festival? V tomto směru patřím mezi pamětnice, protože se této akce účastním už od roku 1970. Tenkrát jsme přijely společně s Helenou Růžičkovou, se kterou byla ohromná zábava. Vytáhly jsme róby a vyrážely na večírky. Vtipné bylo, že jsme zapomněly zabalit večerní kabelky, což byl problém. Helena to vyřešila po svém: peníze a cigarety nastrkala do své podprsenky.

Jaká byla tenkrát móda? Z dnešního hlediska je až nevíře, že se vlastně nedalo nic krásného koupit v obchodech a české ženy byly odkázané na své vlastní dovednosti. Všechno se šilo doma podle zahraničních katalogů. Já měla to štěstí, že jsem mohla trochu cestovat na západ a nakupovala tam. Ve Varech jsem tedy měla vždy moc krásné šatičky.

Na co z té doby nejvíc vzpomínáte? S mými hereckými kolegy byla velká legrace. Jezdila jsem na festival s Jiřím Lábusem, Oldou Kaiserem a Naďou Konvalinkovou. Asi si umíte pedstavit, že nás od celodenního smíchu bolelo břicho. Zažili jsme spolu dlouhé noční večírky, tancovalo se, pilo, jedlo. Na tyhle chvíle nikdy nezapomenu!

Užíváte si tak i letos? Takový zápřah jako před třiceti lety už opravdu nezvládnu. Takže to tady prožívám o dost poklidněji. Jsem šťastná, že jsem měla možnost zajít na oběd s Jirkou Bartoškou, kterého znám od mládí, hráli jsme spolu mockrát manželský pár. Stále mu to moc sluší!

www.franckprovost.cz
Foto: Karel Šebesta