Má za sebou kariéru modelky, pracovala i jako módní redaktorka. Co dnes nejraději nosí Jarka Rytychová a který outfit by si na sebe nikdy nevzala?

Dáváš si na tom, co si oblékneš, záležet? Když jsem s dětmi, popadnu tričko, džíny a jdu. Ale pokud se chystám do společnosti, tak si výběr šatů ale i doplňků, užívám.

Existuje nějaký módní výstřelek, který bys na sebe nikdy neoblékla? Asi bych si na sebe nikdy nevzala všechno to, co začíná slovem mini. Jsem totiž v midi věku a maxi léta už stojí za dveřmi….

Máš raději sukně nebo kalhoty? Rozhodně dávám přednost kalhotám před sukněmi a šaty. Takže pokud je nějaká možnost se z toho vylhat, tak si vždycky vezmu na sebe kalhoty.  Kamarádka psycholožka říká, že je to něco jako nepřiznané ženství, ale já v tom vidím spíš pohodlí.

Preferuješ praktičnost před krásou? Snažím se, aby se mi i praktické oblečení líbilo. Jednotlivé kousky se vždy dají sladit tak, že ani za tepláky nebo mikinu se nemusím já, ani naše Fialky, stydět.

Fialkami myslíš svoje dvě děti, Františka a Annu. Chodíte nakupovat nové oblečení společně, nebo nakupuješ bez nich? Někdy chodíme na nákupy spolu, ale obchody s oblečením je zatím nechávají chladnými. Nyní vede hračkářství a knihkupectví. V dětském oddělení s módou tudíž trávím nejvíce času já, ale občas se jen tak kochám a vzpomínám. Pokud už něco koupím a dětem se oblečení nelíbí, vrátím ho nebo jej později společně vyměníme za něco pro ně atraktivního. Rozhodně na jejich názor dám.

V aktuálním čísle časopisu Glanc s Veronikou Freimanovou na obálce najdete fashion story, ve které se rolí modelů zhostily právě děti Jarky Rytychové, František s Aničkou. A šlo jim to skvělě!

Foto: Herminapress