Dvorní skladatel tragicky zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové a zpěvák Jarek Šimek (40) neprožívá zrovna klidné chvíle. Po její smrti dostává výhružné esemesky.

A důvod? Poslední deska Bartošové, kterou Šimek vydal a představuje veřejnosti, jak se dá. A právě to se někomu nelíbí. "Nenechám se zastrašit, už jsem udělal patřičné kroky," říká opatrně, ale nebojácně Šimek.

"Tuhle desku jsem se rozhodl vydat jako poctu Ivetě a taky pro její fanoušky, kteří ji milovali, a považuju za správné šířit tuhle vzpomínku na skvělou zpěvačku dál tímto důstojným způsobem," nechal se slyšet.

Naposledy s deskou vyrazil dokonce za hranice, do slovenské televize JOJ, a vedle vyprávění o natáčení klipu k ústřední písničce stejného názvu vzpomínal se svými hosty i na samotnou Ivetu.

"Pozvali mne do Dobrého rána, za což jsem byl moc rád. Pochopil jsem, proč na Slovensko tak ráda jezdívala také Iveta. Nejen, že tuhle zemi milovala, ale cítila se tady klidnější a svobodnější. Měl jsem v televizi, kde vládla pohoda a klid, podobný pocit," svěřil se Šimek.

Iveta měla prý vůbec hodně věcí spojených se Slovenskem, třeba tady točila klip k písničce Děkuju vám, andělové. Vzniklo tady mimochodem i video Chci s tebou vzlétnout, který natočil slovenský režisér Franky Stružák.

"Oslovil jsem ho, protože už jsem ho znal z naší spolupráce, udělal pro mě pár skvělých věcí. Právě on byl také hostem jednoho z mých dvou vstupů v televizi. Prvním byl Ivetin dlouholetý kamarád a dvorní fotograf Antonín Fiala, k němuž měla Iveta velkou důvěru a nechala ho fotit i tam, kam by jiné fotografy nepustila," zavzpomínal Jarek, který ve chvílích volna odpočíval v zázemí bratislavského hotelu Kempinski a nadalekém River Parku u řeky Dunaj.

Foto: Archiv