Modelka, zpěvačka a v neposlední řadě také studentka Jitka Válková (22) sice dlouhodobější detox nedodržuje, krátkodobější očisty těla ale zná moc dobře.

"V branži, ve které se pohybuju, hodně záleží na tom, jak člověk vypadá. Proto například před focením, když je to potřeba, nasadím pár fíglů, které se mi vždycky osvědčily," svěřila se.

"Začnu tím, že zmenšuji porce jídla, vynechám kalorické bomby a do svého jídelníčku přidám ještě několik porcí ovoce, hlavně citrusů, nejlepší jsou grepefruity," říká.

"Velmi účinným pomocníkem je také čistá voda, které se snažím vypít minimálně dva litry. To je pro mne zaručený recept," radí Válková.

Jitka Válková se snaží prezentovat jako rockerka.

Několikadenní stravovací režim založený hlavně na ovoci prospěje nejen jejím křivkám, ale trávení a pleti, nehledě na vitaminovou vzpruhu, kterou organismus po zimě vítá s velkým nadšením. Ptiný režim lze doplnit také o čaje z kopřivy nebo břízy, které mají výbornou detoxikační schopnost.

Pozor na ovoce by si měli dát snad jenom jedinci s citlivějším zažíváním. Přemíra kyselejšího ovoce může také poškodit zubní sklovinu.

 

Jitka Válková

Foto: Herminapress.cz