Na jaře a v létě jsou v kurzu účesy ryze ženské a mírně extravagantní. Inspirujte se našimi tipy a všichni muži (možná i ženy) vám budu ležet u nohou!

Letos letí hlavně dech beroucí objem a syté výrazné odstíny, které přicházejí přímo z přehlídkových mol. Hodně nás baví retro bob a la Brigitte Bardott i precizně vyžehlené délky s rovně střiženou ofinkou ve stylu svůdné Kleopatry. Připadají vám tyto účesy složité a nenositelné? Nenechte se zmást, prostě je vyzkoušejte. Tady máte detailní návod krok za krokem!

Neodolatelné vlny Umyté vlasy vyfoukejte přes kulatý kartáč, ale ne úplně dosucha. Přestaňte, když jsou vlasy ještě malinko vlhké. Vytvořte velké vlny natočením silnějších pramenů od úrovně brady ke konečkům na velké natáčky nebo s pomocí kulmy s velkým průměrem. Nechte natáčky nebo kulmu na vlasech krátkou dobu působit. Než je sundáte, nechte vlasy vychladnout. Pak už zbývá své hřívě dodat správný tvar. Vlasy pročešte prsty a přestříkejte lakem na vlasy s vysokým stupňem lesku.

GLOSS_MODEL2__FST_VS2

 

Ostré kontury Základem tohoto účesu je kvalitní střih. Je to jednoduché: vlasy u kořínků vyfoukejte přes kulatý kartáč, abyste jim dodali objem, Pokud má vaše kštice tendenci se kroutit, vyrovnejte ji kulmou nebo žehličkou na vlasy. Pročešte kartáčem a následně zafixujte leskem. Make-up přitahuje pozornost k očím; tmavý gotický make-up očí, přirozené obočí a nahé rty přidávají celému vzhledu dotek tajemna.

FRINGER_MODEL1_FST_VS2

 

Retro bob Vlasy umyjte kvalitním šamponem, který podporuje objem. Vysušte je ručníkem a následně vlasy vyfoukejte s hlavou skloněnou dolů. Jemně oddělte vrchní část vlasů a zajistěte je skřipcem. Nyní hřebenem pročešte spodní vrstvu. Vyberte několik pramenů, natupírujte je a přestříkejte lakem na vlasy se silným stupněm fixace. Nyní rozpusťte vrchní vlasy a jemně je učešte přes natupírované vlasy. Vytvořte krátkou pěšinku uprostřed. Delší vlasy sepněte do nízkého culíku a zajistěte malým skřipcem. Nyní skřipcem sjeďte dolů až ke konci culíku. Veďte ho směrem k pokožce hlavy tak, aby (dřívější) culík vytvořil smyčku. Tato oblá smyčka tvoří nyní falešné mikádo. Připevněte konce vlasů a skřipec pod smyčkou neviditelnými pinetkami.

BIG_BOB_MODEL2_FST_VS1

Foto: Archiv