Režisér a herec Jiří Havelka působí na první pohled velmi plaše, ale jakmile začne mluvit o své práci, zajiskří mu oči a jeho temperament nejde zastavit! Hvězda nového seriálu Až po uši se nám svěřila s tím, jak bojuje s nespavostí.

"Zkoušel jsem snad všechno včetně spánkové laboratoře. To byla zajímavá zkušenost, ale nemohl jsem tam usnout. Položili mě do malinké postele, která nebyla moc pohodlná, byly tam kamery, já měl na těle drátky… Prostě jsem se ocitl v dost nestandardní situaci. Odhalují tam spíš neurologické problémy, které se dějí během spánku - neklidné nohy, chrápání, apnoe… Což není můj problém. Já nespím kvůli psychice, takže všechny ty dráty mě spíš ještě vystresovaly," prozradil o sobě Jiří Havelka.

"Ležet celou noc vzhůru a koukat do stropu je fakt hrozné. A co teprve když začne svítat! Řešil jsem to čtením knížek, koukáním na seriály, pak nějaké prášky, doktoři. Asi nejúčinnější bylo vyhledat psychiatrickou pomoc a začít terapii. Vzpomínám si, jak jsem si myslel, že umírám, když jsem viděl počtvrté za sebou svítání. Popadla mě panika, pocit selhání, že jsem to zase nedokázal. Přitom nespat ve výsledku nic neznamená. Jen jsme tak naučení - když nespíš, nebudeš druhý den fungovat, nesplníš, co jsi měl… Už ke všemu přistupujeme předem jako k prohranému. Člověk vypadá druhý den sice trochu hůř, ale nic se neděje," dodal.

Foto: Archiv