Když se někde objeví zpěvák Jiří Korn, vždycky je to zajímavé. Naposledy jsme na něj narazili na křtu tanečního videoklipu World Dance Family, jehož se stal kmotrem.

Videoklip vznikl na 10. ročníku Street Dance Kempu v Jedovnicích u Brna, hudbu vytvořil DJ a producent špička DJ Wich. Není divu, že se kmotrem tohoto tanečního počinu stal právě Jiří Korn. Právě on byl jedním z průkopníků moderního tancování u nás, jako vůbec první předváděl v televizi break dance či electric boogie v pořadu Možná přijde i kouzelník.

„V 80. letech jsme se snažili naučit to, co jsme viděli v zahraničních klipech, chtěli jsme přijít s něčím zajímavým, co by lidi bavilo,“ svěřil se zpěvák, tanečník a především originální muž, pro kterého složité taneční kreace nebyly zpočátku nic snadného. „Než jsem se začal učit break dance, uměl jsem maximálně kotoul. A ještě špatně. Půl roku jsme chodili každé ráno do tělocvičny, než jsme se vůbec mohli ukázat na pódiu,“ zavzpomínal na dobu, kdy vystupoval s tanečně-akrobatickou skupinou Hop Trop.

foto Tino Kratochvil-21

Foto: Herminapress a Tino Kratochvíl