Režisér Jiří Menzel (75), který letos slaví významné jubileum, dostal od manželky Olgy hned několik parádních narozeninách dárků. Nechyběla mezi cesta do USA ani překvapivá setkání.

Protože si slavný filmař nepřál žádné opuletní oslavy, napadlo ji spojit příjemné s užitečným. "Na Manhattanu jsem rezervovala ubytování ve vyhlášeném hotelu Carlyle. Každé pondělí tu s kapelou vystupuje Woody Allen, kterého má Jiří moc rád," pochlubila se Menzelová. "Užili jsme si koncert a poté se Jiří s Woodym sešel soukromě, a to hned dvakrát během týdne," dodala.

Menzel_Forman

"Moje žena mě neustále překvapuje. A tím víc, když vymyslí něco nápaditého a chytrého," pochvaloval si dojatý režisér s tím, že se díky své ženě s Allenem setkal již podruhé. To ale rozhodně nebyl jediný dárek! Menzelová totiž manželovi přichystala také setkání s Milošem Formanem. "Hodně jsme vtipkovali a vzpomínali, známe se už jako mladíci. A tohle setkání po letech nám oběma udělalo velkou radost," uvedl šťastný oslavenec.

Do třetice všeho dobrého Olga svému choti uspořádala výstavu Rozmarná léta Jiřího Menzela, která je od 21. dubna k vidění v plzeňských Smetanových sadech. "Je takovou retrospektivní vzpomínkou na Jiřího práci," nechala se slyšet Menzelová.

Menzel_Menzelova

Foto: Archiv