Herečka Jitka Asterová (54) se coby jedna z hvězd muzikálu Mamma Mia zamířila na sever Evropy, konkrétně do Švédska, kde načerpala inspiraci a vydala se po stopách skupiny ABBA.

Než se vypravila do muzea legendární kapely, měla ještě dost času na to, aby prozkoumala krásy Stockholmu. "Moc se mi líbili chlapi. Snad každý druhý. Od pětiletých klučíků až po starší pány. Ale zahlédla jsem i pár pěkných ženských," smála se.

"Kromě toho jsem si zamilovala i moře a naprostou čistotu v ulicích. Nadchlo mě historické centrum a taky fakt, že se tu často přepravují lodí. Moc mile mě překvapilo, že je dlouho vidět. Před lety jsem byla ve Finsku, pro změnu v zimě, a to se naopak stmívalo dost brzy," zavzpomínala Asterová.

Snad jediné, co by švédské metropoli vytkla, jsou ceny. "Měla jsem snad tu nejdražší dvojku vína v životě, vyšla asi na tři stovky. Maminka mi dala dvě stovky švédských korun, což stačilo zhruba na to víno," nechala se slyšet věrná fanynka skupiny ABBA.

"Tu kapelu jsem milovala, dokonce jsem chodila za školu na snímek ABBA ve filmu. S kamarádkou jsme si šily kostýmy a hrozně jsme to prožívaly. Moc ráda na to vzpomínám," svěřila se Jitka, která chce v létě ladit formu na září, kdy se začne zkoušet.

Foto: Herminapress.cz