Pomoci dobré věci se rozhodli herci oblíbeného seriálu Cesty domů. Vyráběli totiž vánoční věnce pro nadaci Divoké Husy, která je posléze bude dražit.

Jitka Smutná, kterou znají fanoušci Cest domů z role Lídy, přijela až z Ostravy, kde měla den předtím svůj písničkový recitál. „Na zdobení věnců jsem se moc těšila, musím to natrénovat, protože druhý den chci ozdobit věnec s mým vnukem Františkem. Cukroví s ním péct nebudu, to má v plánu dcera Terezka. Já mám před Vánoci a mezi nimi hodně představení. 6. prosince budu například vystupovat s mými písničkami v knihovně v Chotěboři, na Silvestra hraju v Divadle ABC dokonce dvakrát, a to představení Pan Kaplan má třídu rád. Ale vůbec mi to nevadí, naopak, moc se na to těším. Přes svátky budu odpočívat a trávit co nejvíc času s rodinou. A od ledna se těším na zkoušení představení Bylo nás pět s Arnoštem Goldflamem,“ líčila Jitka své plány.

CD 1

Na zdobení adventních věnců nemohla chybět ani patronka akce Simona Postlerová, která hraje v seriálu Cesty domů Pacinu. Jak prožívá předvánoční čas? „Snažím se nebýt ve shonu a být v klidu, i když mě taky občas stres dožene. Dárky zatím nekupuju, jen sonduju, kdo by co chtěl, ještě je na ně čas. Mám ráda tohle předvánoční zdobení věnců, těší mě, že jsme se tu potkaly s Jitkou, která mi v seriálu hrála sestru,“ vysvětlovala Simona.

Foto: Archiv