Oblíbená moderátorka, Jolana Voldánová, dvacet let neodmyslitelně patřila k Událostem České televize. Před půl rokem se však rozhodla, že je čas na změnu. My jsme ji zastihli včera ve Španělském sále Pražského hradu, kde moderovala prestižní událost 100 nejlepších 2013.

Máte na sobě překrásné šaty, jsou z dílny některého návrháře? Ušila mi je má oblíbená návrhářka Táňa Kovaříková. Bylo to při příležitosti charitativní akce Rakovina věc veřejná, kterou jsem moderovala. Zastávám názor, že když jsou šaty takhle krásné, mohu je s klidným svědomím obléknout vícekrát. Byla by škoda je mít jen na jednu příležitost. Musím říct, že to člověku úžasně pozvedne sebevědomí, když má na sobě tak krásné šaty a ví, že mu to sluší.

Nestýská se vám po televizním prostředí? Nemůžu říct, že by se mi stýskalo. Pracovala jsem s touto emocí dopředu a znám se natolik dobře, že si to užívám. Víc se potkávám s živým publikem, což je pro mě balzám na duši. Zmizela jsem z toho sterilního prostředí zpravodajství a dostala jsem se mezi lidi, kde je interakce a zpětná vazba okamžitá.

Zastavují vás lidé na ulici s tím, že se jim stýská? Ano, stává se mi to. Příjemně to hřeje u srdce.

Co chystáte do budoucna? Mám rozjednaných několik projektů, jeden z nich je televizn. I nadále se chci věnovat moderování. Můžete mě také slyšet v pardubickém rozhlase, kde mám svůj pořad Rande s Jolanou, to je taková moje radost.

Voldanova

Foto: Vladan Krumpl