Houslový virtuoz Pavel Šporcl (39) u příležitosti blížícho se jubilea prozradil, jaké má plány. Bujné kštice, která ho zdobí už léta se ale vzdát určitě nehodlá!

"Určitě jsem pyšný na své dvě dcery a na rodinu, kterou mám," řekl na adresu svých slečen Sophie a Violety, které ho přišly v doprovodu maminky Báry Kodetové na oslavu do vinárny Zlatý had doprovodit. "A z toho profesního hlediska asi, že se mi podařilo zpopularizovat vážnou hudbu a přilákat mladé lidi do koncertních síní," dodal oslavenec.

"S potomky už jsem skončil, to už stačí, a co se hudebního světa týče, bych se rád vracel na místa, kde jsem koncertoval a objevoval nové věci," nechal se slyšet Šporcl, ke kterému neodmyslitelně patří i jeho bujná hříva.

"Nijak zvlášť o vlasy nepečuji. Ale snažím se žít stylem moderního zdravého člověka. Nekouřím, výjimečně si dám víno nebo koňak, protože druhý den musím cvičit na housle a nepřejídám se," prozradil. Faktem je, že se řada gratulantů shodla na tom, že na svůj věk určitě nevypadá a hádali mu o deset let méně. Na otázku, zda by si uměl představit situaci, kdy by se musel zbavit svých vlasů, se dlouze zamyslel. "To jsem řešit naštěstí nemusel. A asi bych to ani neudělal," dodal.

Třešničkou na dortu, na nějž také přišla řada, bylo bezesporu Šporclovo hudební "dítě" - sada tří CD s názvem Zlatá kolekce. Od ředitelky domovského vydavatelství Supraphon také převzal Platinovou desku za 190 tisíc prodaných desek.

Foto: profimedia.cz