„Tento způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným!“ takhle by mohl spisovatel Vančura inovovat název svého bestselleru Rozmarné léto. Je prostě děsně, všude je voda a nemohu si nevzpomenout na slova mého manžela, když jsem byla poprvé v jiném stavu.

Doma mi totiž pár hodin před porodem praskla plodová voda. Můj muž z toho měl šok. Neustále koukal na to moře pode mnou a hypnoticky opakoval: „Bože, to je vody, to je vody, to je vody, to je vody, to je vody…“ Až jsem pochopila, že s ním nemohu počítat a šla jsem si sama zavolat sanitku.

Tak milí moji, odpovím vám dnes na nějaké vaše otázky, nevím ale, jak uspěju, zdály se mi tak těžké, že jednoznačný názor jsem si (snad zatím) udělat nedokázala.

Sexuální prevence Milá Janko, co dělat, když nevzrušujete svého muže? Hm. Většinou se někde píše a radí, že máte manžela šokovat nějakým novým erotickým přístupem. Doporučuje se dovolená, nový účes, sexy prádlo a otevřený dialog. Já osobně na to moc nevěřím. Nejsem ale psycholog. Nejsem sexuolog. Můj názor je ryze praktický a nemorální: Když nevzrušuješ svého muže, najdi si někoho, koho vzrušovat budeš!

Mohla bych tuto svou myšlenku převést do cynické rady, která zní:

Nejlepší prevence Je mít dva milence!

Muž jako pes Milá Naďo, tykáš mi, tak já budu taky. Máme totiž stejné datum narození. Ptáš se, jak  se máš chovat, aby tě tvůj muž, který překonal padesátku, po 35 letech manželství neopustil…

Hm. Nevím, jestli tě má odpověď uspokojí, ale vzpomněla jsem si, co mi jednou řekla má zkušená teta. Pravila:

„K muži se chovej jak k psovi! Dej mu nažrat a pusť ho ven!“

Chyba ve výchově Milá Karolino, ty se mě vlastně neptáš, ty se mi svěřuješ, ty mi říkáš svou zásadní pravdu. Píšeš:

„Proč jsou chlapi takoví kreténi.“ Bez otazníku. Proč? Protože jsme si je tak v našich rolích maminek vychovaly. Ale… kreténi… dokud nás milují, tak jsou přece sladcí milánkové… A proto váš, milé dámy, vyzývám:

Mějme muže rády, vždyť jsme k tomu povolány!

Sice samý sval a šlacha nebo pivní břicho, bez nich by však v našem těle, smutné bylo ticho…

Apropo, dámy a pánové, co si vlastně myslíte vy? Jak zabránit muži, aby neopustil ženu a co dělat, když ho přestane vzrušovat? Napište mi, moc mě to zajímá!

Pište, ptejte se… na iglanc@iglanc.cz!

Vaše Halina