Pohádkový Kinematovlak vyjel ve středu 15. května z nádraží v Mladé Boleslavi. Na své trase dlouhé přibližně 400 kilometrů přiveze pohádky a animované večerníčky do dvanácti měst v České republice.

Kinematovlak je tradiční doprovodnou akcí Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ZLÍN FILM FESTIVAL, který se letos koná od 27. května do 1. června. Ze středních Čech zamíří na Vysočinu a do Jihomoravského kraje a svou pouť skončí 30. května ve stanici Otrokovice. Na svých zastávkách nabídne zdarma přístupné projekce pohádek a filmů pro děti a mládež. Dopolední promítání jsou přednostně určena školkám a školám, odpolední pak veřejnosti.

„Kino na kolejích“ je vagon speciálně upravený na projekční sál, který každoročně putuje po vybraných městech, je společným projektem ZLÍN FILM FESTIVALU a Českých drah. Vznikl v roce 2004 s cílem přivážet kvalitní filmy a pohádky všem, kteří se do Zlína na festival nedostanou. Během devíti předcházejících let projel všechny české kraje a stal se vítanou a nedočkavě vyhlíženou atrakcí.

A kde se můžete na Kinematovlak letos těšit?

  1. Kutná Hora – město
  1. Čáslav
  1. Poděbrady
  1. Kolín
  1. Světlá nad Sázavou
  1. Havlíčkův Brod
  1. Žďár nad Sázavou
  1. Brno – hlavní nádraží
  1. Brno – hlavní nádraží
  1. Brno – hlavní nádraží
  1. Kroměříž
  1. Zlín – střed
  1. Otrokovice

 

Foto: Archiv