Je vám podvečerech smutno? Pak by možná stálo za to se zamyslet nad tím, že někdy se kamarád hodí i na víc než jen na popovídání…

Říká se tomu přátelský sex. Nebo pomoc v nouzi. Nebo zdravotní rande… I my ženy máme potřebu sexu. A nejen to, chceme být hlazené, hýčkané a obdivované. A pokud nemáme partnera, chřadneme. Pár měsíců to jde, pár let už je problém. Nejde ani tak o sex jako o to, že si pak taková žena, která je dlouho sama, může začít připadat nežádoucí, nezajímavá a dokonce méněcenná. Možná by nebylo na škodu se rozhodnout zadovádět si s kamarádem. Náruč kamaráda nebo kamarádky může být totiž dokonalým lékem na samotu, se kterou se často ti, kteří žijí sami, perou. Pokud si ale nechcete ublížit, vyplatí se dodržovat několik pravidel:

1. Vyjasněte si situaci A to nejen jeden druhému, ale i sama v sobě. Je vám smutno? Je. Chcete spočinout v mužské náruči? Ano. Ale předem se ujistěte, že se nezamilujete a neuděláte si, sama sobě a dobrovolně, ze života peklo. Protože my ženy k tomu, zbláznit se do milence – i jednorázového, máme silné sklony.

2. Zapomeňte na předsudky Že se to nedělá a že do něho nejste zamilovaná? A co má být? Je docela dobře možné, že máte zájem o nějakého muže, který vás tahá za nohu, pak je kamarád ideální terapií. Nebo máte za sebou rozchod, který bolí, ať ho iniciuje jakákoli strana, a pak potřebujete léčbu jako sůl. A jak se nejlíp zapomíná? V náručí muže!

3. Jděte proti svému typu Rozhodně se nedávejte dohromady s mužem, který se vám už dlouho líbí a který vám dal stokrát najevo, že budete „jen kamarádi“. Je možné, že by kývl, ale výsledkem by bylo jen trápení. Vím, je to lákavé, dostat toho, koho vlastně chcete, ale vy přece hledáte pohodu – a ne pravý opak!

4. Vynechte ženaté To by mělo být samozřejmé, ale často není… Stejně tak zadané. Nic dobrého by to nepřineslo ani jedné straně a navíc je to nefér. A je docela pochopitelné, že takových mužů má každá z nás kolem sebe nejvíc, právě proto, že má kamarádky. Takže na muže, který není singl, zapomeňte!

5. Domluvte si pravidla Pravidlo číslo jedna: nezamilovat se! Nepronásledovat se. Nic nevyčítat. Pokud jeden z vás potká potencionálního partnera nebo lásku, skončit v klidu. Nedělat nic, co může ublížit. Vídat se, když chtějí oba, nenaléhat, pokud ten druhý nemá náladu nebo čas. A především – prožívat společně hezké chvíle.

Foto: 123rf.com