Asijské kuchyni sice herečka a dabérka Kamila Špráchalová (42) nefandí, pokud jde ale o sushi, ráda udělá výjimku. Není proto divu, že se rozhodla naučit, jak se tato japonská specialita připravuje.

"Doma mám tři chlapy, takže dělám nejčastěji českou klasiku, pro sebe tedy odlehčenou, ale s tou by mě doma hnali," řekla s úsměvem hvězda Cest domů.

I když sama v současné době fandí zdravé stravě a jídelníčku, který jí sestavila odbornice na výživu Lada Nosková ze společnosti DietPlan, rodinu o nic neochudí.

"Vůbec je nešidím, já to ale doháním ovocem a zeleninou a jdu jim příkladem také pitným režimem. Momentálně slavím největší úspěchy s kávovou bábovkou, která je i díky silikonové formě hotová raz dva," pochvaluje si Špráchalová, která byla jednou z hvězd, které se učily sushi v rámci projektu Gurmet kolem světa, jehož aktuální díl byl v prostorách studia Chefparade v pražských Holešovicích věnován Japonsku.

Kamila je sice zkušená kuchařka, i ona ale přiznává, že občas v kuchyni musí řešit jisté nepříjemnosti. "Pravidelně se mi třeba stává, že když dělám bramborovou kaši, zapomenu na mléko. To pak přeteče a já následky dlouho uklízím," přiznala herečka, která si přípravu sushi náležitě užívala.

"Už jenom proto, že právě doma bych s ním vůbec neuspěla," smála se Špráchalová, která nadabovala sestřičku Jackie ve stejnojmenném kultovním americkém seriálu, který vždy v úterý v noci vysílá Česká televize na programu ČT 2.

Foto: Herminapress.cz