Zpěvák Karel Gott (73) se z dovolené na Maledivách a Srí Lance, kam vyrazil s celou svou rodinou, vrátil jako znovuzrozený. Odpočinek v tropickém ráji mu víc než prospěl.

Když dorazil na oslavu hudebníka Pavla Šporcla, rozdával úsměvy na všechny strany. Jestli zlí jazykové před časem mluvili o tom, že se Mistr cítí poněkud unaven a společenské události navštěvuje jen s velkým sebezapřením, na této akci se obavy rázem rozplynuly.

"Měli jsme se báječně, všichni jsme si to moc užili," pochvaloval si populární zpěvák, který na oslavence pěl jen samé ódy. "Jeho hudebních počinů si všímám s velkým zájmem už nějakou chvíli. Měl jsem tu čest mu před víc než pěti lety křtít Vivaldiho Čtvero ročních období," vyjádřil se pochvalně Gott.

"Je to úžasný cross-overový umělec, který dokáže proplouvat mezi žánry. To se mi moc líbí," pokračoval Mistr s tím, že jej Šporcl mimo jiné nadchnul také tím, když si s ním zahrál jeho hit Paganini. "V oblasti vážné hudby se mu podařilo to, co se povede málokomu," pokračoval Gott.

"No, ale nemá to lehké. Třeba takové operní pěvkyně dnes mají kromě svého hlasu i jiné zbraně, třeba šaty s takovýmhle rozparkem," zavtipkoval známý zpěvák a názorně ukázal, kam až může sahat. Není divu, že za svůj bonmot sklidil nejen bouřlivý potlesk od samotného oslavence, ale i hostů v sále.

Foto: Profimedia.cz