Oblíbený herec Karel Heřmánek (66) září štěstím! Divákům se totiž předvede coby hlavní hvězda komedie Jistě, pane premiére!, která má 27. ledna slavnostní premiéru v Divadle Bez zábradlí.

Hra je nejúspěšnější britskou komedií desetiletí a baví se jí diváci v řadě zemí. "Nic jsme v textu nemuseli upravovat. Je z prostředí vysoké politiky a pojednává o nízkých zájmech jejích představitelů. Kdyby to nebylo tak k smíchu, bylo by to k pláči a naopak," pousmál se.

Není proto divu, že má velkou radost z toho, že českou premiéru si na svoje konto připíše právě divadlo, kterému šéfuje.

"Ačkoli je hra britská, v mnohém připomíná prostředí naší politické scény. Já, jako premiér, si ji hodně užívám, i když jsem naštěstí herec a ne premiér," nechal se slyšet Heřmánek, který si zahrál hlavní roli a představení také režíroval.

"Původně ho měl mít na povel Martin Stropnický, ale ten má teď jiné starosti," řekl na adresu budoucího ministra obrany oblíbený herec, jemuž s přípravou hry velmi zdatně pomáhala také jeho manželka Hanka, která je manažerkou Divadla Bez zábradlí.

Foto: Herminapress.cz