Už 48. ročník Mezinárodního Filmového Festivalu Karlovy Vary dospěl do finále! Přitom ten letošní byl v mnoha směrech zlomový. Výrazně ubyly hvězdy, které na sebe až příliš strhávají pozornost, přibylo noblesy, dobrého vychování a navíc vyšlo jindy nevyzpytatelné počasí!

Těžko říct, zda se ten příští vydá opět cestou skandálů zpovykaných hvězd a hvězdiček, nebo se konečně zařadíme po bok filmových přehlídek s patřičnou úrovní. Jisté je, že letošní ročník se díky hostům Johnu Travoltovi, Oliveru Stoneovi a dalším zařadil mezi ty povedenější.

Hollywoodští šviháci, kteří ve Varech převzali Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos, si českou mekku filmu i většinu fanoušků rychle získali svou skromností, otevřeností, věčně dobrou náladou a v neposlední řadě komunikativností.

A právě v tom se od mnohých tuzemských hvězd zásadně liší. Dokud umělci nezačnou komunikovat s lidmi, kteří jako jediní tvoří jejich publikum, nemá to smysl. Laciná gesta a pózy "rádobycelebrit" by ve srovnání s poctivou dřinou, kreativitou a upřímností nikdy neměly mít převahu.

V tomto ohledu 48. ročník karlovarského festivalu obstál na jedničku, což si pochvaloval i jeho hrdý prezident Jiří Bartoška. Stejně se radoval i producent oceněného filmu Velký sešit Sándor Sőth, podobně jako většina hostů v sálu hotelu Thermal i následného večírku v Grandhotelu Pupp.

Bartoska-manzelka

Foto: Herminapress.cz