Kateřina Sokolová (24) zabodovala v Paříži, mecce modelingu! Nedávno tu nafotila sérii fotek pro prestižní časopis a dost možná tím odstartovala svou zářnou kariéru v zahraničí.

Krásku jsme potkali na narozeninách designového hotelu Fusion v centru Prahy, kam ji doprovodil přítel, podnikatel Robert Hájek.

Katko, máte za sebou poměrně důležité focení, navíc v zahraničí. O co přesně šlo? Fotila jsem pro Elle Oriental a celé to bylo zasvěcené značce Chanel. Už to mělo být hotové, ale editorka mi psala, že to má vyjít až v červnu, takže já hotové fotky uvidím teprve v květnu. Už teď se ale nemůžu dočkat.

Hodně lidí si jistě myslí, že se díky tomu přehrabujete v penězích… Co se týče editorialů, to opravdu není o penězích. To by se lidé asi divili. Ale určitě mi to zvedne kredit, protože mám pěkné fotky do portfolia.

Možná je ještě brzy, ale dokážete si představit, že byste třeba do Francie přesídlila? Zatím to určitě není o tom, že bych tam trávila tolik času, aby se dalo mluvit o nějakém stěhování. Cestuji hodně, teď jsem byla v Paříži týden, ale zase budu dva týdny v Čechách, pak tam teda odlétám na delší dobu, to je pravda. Ale jenom proto, že začíná sezona a bude tam více práce.

Co se focení týče, kde je hranice, za kterou byste nešla? Je rozdíl, jakým způsobem je například nahota podaná. Pokud nejsou snímky vulgární, nemám s tím problém. Ale já už mám tohle za sebou, fotila jsem pro Playboy, kde jsem se sice nesvlékla, ale pro mě to bylo maximum.

V souvislosti s vaším cestováním za prací se nabízí otázka, zda se váš přítel nemusí bát, že vás neuvidí? Jezdí za vámi, když jste v zahraničí? Když jsem dělala v Miláně, tak za mnou párkrát přiletěl, ale do Paříže ještě ne. On má taky hodně práce, je zlatník, má svůj ateliér… Ale koncem května by za mnou měl přiletět.

Paříž je bezesporu jedno z nejromantičtějších měst na světě. Co kdyby přišla žádost o ruku. Přijala byste? Jsme spolu tři roky, to o něčem svědčí. Je nám dobře tak, jak jsme. Ve finále je svatba jenom papír, mnohem důležitější je, abychom si rozuměli, než abychom to měli posvěcené.

Katko, v poslední době o sobě dáváte vědět nejen skrze úspěchy v modelingu, ale i cvičením, které vás podle všeho dost chytlo… Věnuji se mu hlavně proto, že si musím udržovat postavu. Nejsem typ, který může sníst cokoliv a není to vidět. Opravdu musím makat a hodně se hýbat. Taky je to o tom, že když cvičíte pravidelně, stane se vám to drogou.  Když se dva dny nehýbu, jsem z toho nervózní. Baví mě to. Hodně běhám, chodím do Holmes Place. A zrovna dneska jsem měla lekci s mým trenérem Michalem Kollertem, který mi teda dal pořádně do těla (smích).

Foto: Herminapress.cz