Neděle je sváteční den – chvíle volna a radosti. Proto jsme pro vás připravili recepty na perlivé koktejly, ale také tipy na další efektní drinky. Neváhejte a vrhněte se do míchání! 

Simply Elegant pro vyzrálé gentlemany

Simply elegant

Ingredience: 5 cl Gentleman Jack, půlka citronu, 2 cl javorového sirupu, 3 snítky šalvěje, 5 cl sody.

Postup: Citron, šalvěj a javorový sirup podrťte ve sklenici drtítkem, zasypte ledovou tříští a zalijte Gentleman Jackem a sodou. Vše dobře promíchejte, ozdobte snítkou šalvěje a citronovou kůrou.

Metaxa Fresh plná slunce

Metaxa Fresh

Ingredience: Metaxa 5*, pomerančový fresh džus, plátek pomeranče, led

Postup: Do tumbleru – vyšší sklenky bez nožky – vložte led, přidejte metaxu a dolijte pomerančovým fresh džusem. Na ozdobu pak přidejte plátek pomeranče.

Královský Martini Royale Bianco nebo Rosato

Martini_Royale_Bianco_Royale_Glass_CL

Ingredience: 5 cl Martini Prosecco sekt, 5 cl Martini Rosato/Bianco, limetová šťáva, čtvrtka limetky (nebo plátek pomeranče) na ozdobu, led

Postup: Do větší sklenice na víno vložte led, nalijte 5 cl Martini Prosecco sektu a 5 cl Martini Rosato či Bianco vermutu, poté promíchávejte. Pro dokonalé sladění chutí obou ingrediencí je nutné dodržet popsané pořadí. Vermut je totiž těžší než sekt – proto je vhodné přidávat jej jako poslední.  Pro domácí přípravu se stačí řídit jednoduchým pravidlem: celý obsah drinku je tvořen polovinou Martini Rosato/Bianco a polovinou Martini Prosecco. U verze Rosato přidejte na závěr plátek pomeranče a u Bianca limetovou šťávu a ozdobte plátkem limety.

Elegantní Aperol spritz

aperol_spritz

Ingredience: 5 cl aperol, 1dl soda , 1 dl prosseco, led

Postup: Na kostky ledu do vinné sklenice lijte ve zmiňovaném pořadí aperol, sodu a prosecco. Ozdobte plátky pomeranče.

Tennessee Heat pro zmrzlíky

Tennessee Heat

Ingredience: 4 cl Jack Daniel's, 12 cl horké vody, 2 cl medu, 1 cl citronové šťávy, dlouhý klas celé skořice a pomerančová kůra na ozdobu.

Postup: Do silnostěnné sklenice nalijte všechny ingredience kromě horké vody, vložte skořici, která poslouží jako míchátko, a zalijte horkou vodou. Na závěr ozdobte pomerančovou kůrou a podávejte.

Netradiční Jack Daniel's Sour

Jack_Sour

Ingredience: 5 cl Jack Daniel´s, 2 cl čerstvé limetové šťávy, 1 cl cukrového sirupu

Postup: Do shakeru nalijte 5 cl Jack Daniel´s, 2 cl čerstvé citronové šťávy a 1 cl cukrového sirupu, promíchejte a nalijte na led do whiskové skleničky.

Foto: Archiv