Milé dámy, páni, miláčkové moji, dnes se s vámi podělím o své nedávné zážitky. Navštívila jsem totiž v klubu Factory v pražských Holešovicích, ke kterým mám sentimentální vztah, protože  se tam narodil můj manžel, vzpomínkový večer k nedožitým sedmdesátinám Karla Černocha.

Poslouchala jsem Karlův úchvatný hlas, jeho mámivé písničky a koukala  na fotkách do jeho hořkoveselé tváře. A fascinovalo mne, jak Karlovy písně znějí v podání jiných interpretů úplně jinak. Neříkám hůř, rozhodně neříkám líp, říkám prostě – jinak.

Když Karlovu píseň například  zpíval Vojta Dyk, obdivovala jsem ho, jak je talentovaný, krásný a učenlivý. A jak  si pěkně zapamatoval složitý text.

Když zpívala Marie Rottrová, žasla jsem nad tím, jak je pořád krásná. Zpěvačka Lenka Dusilová mne překvapila zcela novým aranžmá Karlovy písně o hoře bílé a dojal mne její krystalicky čistý hlas.

Když zpíval krásně Miro Žbirka slzy dojetí mi zamlžily oči, a když to na pódiu rozjel Petr Janda, připadala jsem si jako za mlada.

Český Justin Bieber – Adam Mišík mi připomněl svou mámu Evu, se kterou jsem kdysi pracovala a taky mne trochu zamrzelo, že jsem už fakt moc stará na to, abych se do tohohle rozkošného chlapečka zamilovala…

Manželka Karla Dáša Černochová vzpomínala na poslední Karlovy dny, Tereza Černochová vypadala krásně v krásných šatech a všem děkovala, že přišli a starala se, jestli je jim dobře. A mně bylo dobře. A tak jsem vymyslela plán, že na křest své knížky “Pravda o mém muži“ , která už zanedlouho vyjde, pozvu nejen své známé , které jsem viděla na Karlově koncertu, ale taky páry, o kterých vím, že už dlouho patří k sobě. A tak jsem napsala zvací dopis Janě Hlaváčové a panu Munzarovi, manželům Rosákovým, manželům Hudečkovým a Preissovým, Bartoškovým a Kukurovým a taky svým kamarádkám, které se svými muži vydržely spoustu let. I když, má máma, která včera oslavila svých čtyřiadevadesát řekla: "Ono nejde o to s někým vydržet, ono jde o to, aby vás ten člověk pořád bavil. A vzrušoval." A pak se máma zamyslela a řekla: "I když mě, možná, tatíček vzrušoval až moc!“

A proto mám dnes pro vás takovou kuriozní radu. Dám vám ji, i když jste se mne na ni neptali. A jak má rada zní?

„Kdo chce dlouho milovat, musí lásku pilovat!“

PS: A když nemáte s kým pilovat, tak aspoň čtěte iglanc i Glanc!