Březnová premiéra hry Kdo se bojí Virginie Woolfové? v režii Petra Svojtky se blíží. Již 15. března ji můžete vidět v Divadle Rokoko. 

Podle režiséra Petra Svojtky je inscenace hlubokou sondou nejen do partnerských vztahů, ale i existenciálních otázek. „Autor hy Albee tady nahlíží nutkavou potřebu lidí hrát hry, které jim slouží k tomu, aby utekli před traumaty a útisky světa, které nezvládají. Když jsem si to poprvé přečetl v novém překladu Jiřího Joska, měl jsem pocit, že čtu hru, která není stará padesát let, ale která byla napsaná před několika týdny,“ svěřil se Petr Svojtka.

Oba hlavní protagonisté Veronika Gajerová a Aleš Procházka potvrdili slova Petra Svojtky o tom, že hra neztratila na aktuálnosti a shodli se na tom, že je založena hlavně na lásce. „Já jsem naprosto přesvědčená, že ti lidé se hluboce milují a že nemůžou být bez sebe, ani spolu. Jejich vztah je založený na hluboké lásce, tím je to vlastně absurdní. Ale to není nic nenormálního, spousta takových párů kolem nás je. Kdybychom hráli jen o nenávisti, tak to nemá smysl,“ vysvětluje Veronika Gajerová, která ztvární roli Marthy.

Kdo se bojí VW_kostýmová zk_A. Procházka a V. Gajerová

Foto: Archiv