Oblíbená dvojice Kaiser a Lábus vám nachystala další dávku zábavy. Do kin míří nový český film Klauni a pozor, bude o lásce!

Snímek Klauni vznikl podle scénáře Petra Jarchovského a námětu Borise Hybnera. Příběh o pozdním znovushledání klaunského tria, spojuje dohromady domácí komediální hvězdy, Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse, s evropskou hereckou elitou: francouzským hercem Didierem Flamandem, vítězkou canneského festivalu Kati Outinen a francouzskou komediální hvězdou Julií Ferrier.

Didi

Oskar, Max a Viktor tvořili kdysi populární skupinu Busters. Pak se však mezi nimi cosi odehrálo a jejich vzájemná zloba se přenesla přes tři desetiletí. Nyní se Oskar vrací z emigrace, aby v rodném městě uzavřel hereckou kariéru. Jaké bude pozdní setkání s přáteli? Dokáží se po třiceti letech potkat? Mluvit spolu?  Nebo dokonce hrát?

Olda a D.

Film je nejen příběhem tří neobvyklých lidských osudů, ale také svědectvím o lásce k divadlu a profesi, jejímž smyslem je rozesmávat publikum. Co je podle režiséra tím nejdůležitějším motivem Klaunů? „Láska. Klauni jsou filmem o lásce. Pokud se ti tři po všech těch letech totiž pořád nedokážou vystát, neznamená to nic jiného, než že jim chybí to, co spolu tvořili. Opakem lásky je lhostejnost, ne nenávist. A všichni tři milují divadlo a mají krásné vztahy,“ prozrazuje Viktor Tauš.

Lábus s maskou

Klauni mají premiéru 28. 11. 2013.

Foto: Archiv