Deset předních nakladatelů ve čtvrtek 10. 10. 2013 představí celkem dvanáct novinek. Vybere si každý –  milovníci detektivek, dospělí i děti.

Na pultech knihkupectví najdete například román Khaleda Hosseiniho A hory odpověděly, příběh dvou sourozenců, kteří byli v dětství rozděleni a vyrůstají každý v jiné zemi a v jiných poměrech, rozhovory Bohdana Slámy s fenomenálním režisérem Milošem Formanem o tom, co je vlastně podstatou scénáristy a režiséra v knize Povolání režisér, komiksovou verzi klasického díla Franze Kafky Zámek nebo knihu pro děti od Jamie Thomsona Temný pán, ověnčenou cenou Roalda Dahla za nejhumornější knihu roku 2012 nebo příběh vládce Temnokraje, který je za trest vyhnán na planetku Země v podobě třináctiletého spratka. Nejen pro děti je i novinka Petra Nikla a Libuše Niklové Foukací povídky a samozřejmě se dostane i na kvalitní severskou detektivku od Thomase Engera Fantomová bolest nebo na vážnější tématiku – pravdivý příběh čtrnáctileté knihovnice z koncentračního tábora Osvětim – Březinka v knize Osvětimská knihovnice od španělského bestselleristy Antonia G. Iturbeho.

Když zajdete do knihkupectví, najdete na jejich pultech i další novinky. A třešinkou na dortu budou pro vás, vášnivé čtenáře připraveny, stejně jako v předcházejících letech, i všelijaké doprovodné akce v podobě autogramiád, autorských čtení a a podobně. Nezapomeňte, Velký knižní čtvrtek vypne už tento týden!

Více informací na www.velkykniznictvrtek.cz

Foto: Archiv