Kombiné neboli spodničku byste asi s větším úspěchem hledala ve skříni své babičky než v té svojí. Ovšem tento opomenutý druh spodního prádla zažívá v poslední době díky trendy průsvitným a krajkovým šatům opět renesanci.

Z dětství mám na tento kousek úsměvné vzpomínky – babiččiny naježené vlasy, když se převlékala a podivné praskání s každým krokem pár minut poté. Za to mohly elektrostatické náboje z umělých materiálů. Naštěstí vývoj textílií od té doby pokročil, a tak dnes už není problém koupit kombiné z hedvábí či směsi viskózy a elastanu. Ideální je kvalitní spodnička z úpletu. Ten vám totiž nejlépe zkopíruje postavu a tím zamezíte nežádoucím varhánkům na šatech či sukni. Kombiné je také skvělý nástroj, díky kterému zabráníte rýsování spodního prádla.

kombine Triumph

V šatníku by vám měla viset spodnička v jedné ze základních barev, tedy bílé, černé nebo tělové. Nebojte se pořídit si také pastelové odstíny, které následně můžete kombinovat s šaty tón v tónu, anebo naopak v kontrastu. Co se týče délky, kombiné by měl být vždy o kousek kratší než šaty, aby při pohybu nevykukovalo pod sukní.

A milé dámy, věřte mi, že jej ocení i vaše drahé polovičky, kombiné je totiž opravdu rajcovní kousek!

 

Více o autorce:

veronika Sophistic

Veronika Benešová Úspěšná módní návrhářka vystudovala Ateliér textilní tvorby na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem. Během studií absolvovala několik stáží, v tuzemsku například u designérky Beáty Rajské a několik dalších v Německu a Rakousku. Každý rok pořádá módní přehlídky, věnuje se zakázkové tvorbě a vytváří originální oděvy v rámci své značky Sophistic by Veronika. Jedním z jejích fantastických výtvorů je například variabilní triko Amébis.

 

Foto: Triumph