Víte, které ingredience z moře se do pečující kosmetiky přidávají nejčastěji? Je to léčivé bahno z Mrtvého moře, hojivá mořská sůl, extrakty z kaviáru a výtažky z mořských řas. A právě na ty se zaměříme podrobněji.

Mořských řas existují stovky, přičemž v kosmetickém průmyslu najde uplatnění asi třicet druhů. Tyto rostlinky nemají zrovna jednoduchý život. Působí na ně totiž spousta faktorů, jako třeba teplotní změny, sluneční záření, či odliv. Statečně musí odolávat také mořským proudům a pokud žijí ve velkých hloubkách, čelí i velkému tlaku vody. Aby všechny tyto útoky řasy přežily, obalily se silnou vrstvou složenou z proteinů, tuků a cukrů. Zajímavý je i fakt, že obsah minerálů je v mořských řasách dvacetkrát vyšší než u zeleniny. A vápníku v sobě mají řasy dokonce čtrnáctkrát víc než mléko! Řasy jsou zkrátka velmi odolné a právě tato jejich schopnost, která se jejich prostřednictvím přenáší do kosmetických výrobků, pomáhá pokožce bránit se mnoha nepříznivým vlivům.

Mám pro vás tipy na několik „mořských“ produktů, které stojí za vyzkoušení, jak díky svým ingrediencím, tak díky úžasné vůni.

Foto: Avon a archiv