A princ George bude mít brzy sourozence. Už je to oficiální – královský palác zveřejnil včera dobrou zprávu na Twitteru a ukončili tak několikatýdenní spekulace. 

"Vévoda a vévodkyně z Cambridge s potěšením oznamují, že čekají své druhé dítě." Tak zněla zpráva, která se objevila na Twitteru. Zdá se, že nový člen královské rodiny byl počat chvíli poté, co se William s Kate vydali na cestu do Austrálie a na Nový Zéland.

Stejně jako během prvního těhotenství, se ani tentokrát vévodkyni nevyhly velké ranní nevolnosti. Momentálně ji ošetřují lékaři v Kensingtonském paláci, Kate trpí Hyperemesis Gravidarum, tedy neustálým zvracením, jenž vede ke ztrátě živin a tekutin a je nutná hospitalizace.

Vévodkyně nebude moci svého chotě doprovázet na naplánovaných cestách, a tak je možné, že se královská rodina rozhodla oficiálně oznámit Kateino těhotenství a předejít spekulacím.

Další přírustek do britské královské rodiny ovšem zamíchá následnickými kartami. Druhorozený potomek Kate a Williama bude v pořadí čtvrtým dědicem trůnu, po Charlesovi, Williamovi a Georgovi. A Harry se tak posouvá na pátou pozici.

Foto: Profimedia.cz